Ana Sayfa
'Bir Okul' Taşmektep
'Bir Köy' Adatepe
 Katılım Koşulları
 Kimler Var?
 Ulaşım ve Konaklama
 İletişim


 
  
 Eski Programlar
  2017 Programı
  2016 Programı
  2015 Programı
  2014 Programı
  2013 programı
  2012 programı
  2011 Programı
  2010 Programı
  2009 Programı
  2008 Programı
  2007 Programı
  2005 Programı
    2004 Programı
    2003 Programı
    2002 Programı
  2001 Programı

 

 
Adatepe'de Nerede Kalınır?Adatepe Pansiyonları: 0286 752 68 03
www.adatepe.net

(Lütfen Taşmektep indiriminden yararlanmak için Taşmektep öğrencisi
olduğunuzu belirtiniz.)


 


 

Adatepe'ye Nasıl Gidilir?

İstanbul’dan:


• Adatepe’ye kendi arabanızla gelmek isterseniz, en keyifli yollardan birisi Trakya tarafından, Tekirdağ ve Keşan üzerinden gelmek. Anadolu yakasına geçmek için Gelibolu’dan Lapseki’ye, Eceabat’tan Çanakkale’ye ve Eceabat’ın 2km ilerisindeki Kilitbahir köyünden Çanakkale’ye feribotlar çalışıyor. Anadolu yakasına çıktıktan sonra ise İzmir yolunu takip ederek 100km sonra Küçükkuyu’ya varabilirsiniz. 

İstanbul’un Anadolu yakasında oturanlar için diğer alternatif ise Bursa – Balıkesir – Edremit üzerinden gelmek olabilir.

Her iki seçenek de yaklaşık 450 km.

Küçükkuyu merkeze geldiğinizde, Çanakkale tarafından geliyorsanız son ışıklarda sol tarafta, Edremit tarafından geliyorsanız ilk ışıklarda sağ tarafta Adatepe / Zeus Altarı tabelalarını göreceksiniz. Bu yola sapın. Zeytinlikler arasından ilerleyen ve etkileyici bir manzaraya sahip asfalt yol sizi köy meydanına götürecek.

• IDO Yenikapı- Bandırma feribotuyla gelmek isterseniz, Bandırma’da Çanakkale yoluna saparak, Biga ve Lapseki’yi geçtikten sonra Çanakkale’nin içine girmeden İzmir yolunu takip edin. Ezine ve Ayvacık üzerinden Küçükkuyu’ya ulaşırsınız. Küçükkuyu merkeze geldiğinizde yola devam edin, son ışıklarda, sol tarafta Adatepe / Zeus Altarı tabelalarını göreceksiniz. Bu yola sapın. Zeytinlikler arasından ilerleyen ve etkileyici bir manzaraya sahip asfalt yol sizi köy meydanına götürecek. İsterseniz Bandırma’dan sonra Susurluk- Balıkesir - Edremit güzergahını da kullanabilirsiniz. Bu yolu tercih ederseniz Küçükkuyu merkeze gelmeden, ilk ışıklarda, sağda Adatepe / Zeus Altarı tabelasını gördüğünüzde dönün. 4 km sonra köy meydanında olacaksınız. Her iki yol da yaklaşık 230 km.

• IDO Yenikapı- Bandırma feribotuyla araçsız gelmek isterseniz, Bandırma’dan BALTUR VİP (http://www.balturvip.com/) servislerine binerek 3 saatlik bir yolculukla Küçükkuyu’ya ulaşabilirsiniz. Rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz.

• Kamil Koç ve Truva firmalarının Küçükkuyu’ya kadar gelen seferleri var. Küçükkuyu garajından taksi ile Adatepe Köyü’ne ulaşabilirsiniz.

Ankara’dan:

• Karayoluyla gelmek için Bursa- Balıkesir- Edremit- Çanakkale yolunu kullanarak Küçükkuyu’ya ulaşabilirsiniz. Küçükkuyu merkeze gelmeden, ilk ışıklarda, sağda Adatepe / Zeus Altarı tabelasını gördüğünüzde dönün. 4 km sonra köy meydanında olacaksınız.

• Kamil Koç firmasının Küçükkuyuya kadar gelen seferleri var. Küçükkuyu garajından taksi ile Adatepe Köyü’ne ulaşabilirsiniz.

İzmir’den:

• Karayoluyla gelmek için Edremit- Çanakkale yolunu kullanarak Küçükkuyu’ya ulaşabilirsiniz. Küçükkuyu merkeze gelmeden, ilk ışıklarda, sağda Adatepe / Zeus Altarı tabelasını gördüğünüzde dönün. 4 km sonra köy meydanında olacaksınız.

• İzmir’den gelecekler için birden fazla otobüs seçeneği olabilir.

 

                      
 

İstanbul ve Ankara’dan Edremit’e (Koca Seyit Havaalanı) ve Çanakkale’ye THY, Borajet ve Pegasus havayollarının uçuşları var. Yaz aylarında bu seferler daha sık olabiliyor. Buna karşılık kış aylarında uçuş gün ve saatleri sık sık değişebiliyor ve hatta iptal olabiliyor. Erken alınırsa bu uçuşlar oldukça uygun fiyatlı. Yine de yola çıkmadan son tarifeleri izlemenizi tavsiye ederiz. Edremit Havaalanından Küçükkuyu'ya ücretli (Pegasus) veya ücretsiz (BoraJet) servisleri kullanabilirsiniz. Küçükkuyu’dan Adatepe’ye ise taksiyle ulaşmak en kestirme yol.
 

.